Na pracovištích Univerzity Palackého, Interaktivního muzea vědy Pevnosti poznání, Aplikačního centra BALUO a Fakultní nemocnice Olomouc se budou moct návštěvníci zúčastnit desítek přednášek, workshopů, výstav a dalších aktivit.

Na Konviktu si budou moct vyrobit kazoo z elektrikářské trubky, famfrnoch z kelímku od jogurtu či klaksonu z papírových ruliček. Pro sportovce je pak v BALUO centru připravená hala plná sportů, od badmintonu po florbal.

„Díky největší popularizační akci svého druhu mohou Olomoučané poznat pod rouškou tmy tajemství fyziky, chemie, matematiky, českého jazyka, práva i medicíny. Pro děti i dospělé jsme připravili na šesti fakultách více než dvě stovky bodů zábavného i poučného programu,“ vypočítává z programu Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí univerzity, která je hlavním hybatelem děje v Olomouci.

Zkuste i zajímavou aplikaci

Pro návštěvníky je letos připravená také aplikace do chytrých telefonů, kde si mohou označit program, kterého se chtějí zúčastnit a podívat se také, kde a v kolik hodin se koná. Aplikaci vytvořil absolvent univerzity Lukáš Novák.

„Po stažení aplikace, zatím jen pro platformu Android, si uživatel zvolí město, v němž chce Noc vědců navštívit. Následně může volně procházet programem v dané lokalitě, zobrazovat si místa konání akcí na mapě či si vybrat jen ty prezentace, které chce navštívit, a sestavit si tak vlastní program,“ upřesňuje Novák.

Kromě Olomouce se do akce zapojí také dalších čtrnáct měst po celé republice a Česká astronomická společnost. 

TADY JE PROGRAM