Dovolila nám nahlédnout do svého diáře, z něhož je zřejmé, že slůvko „všední“ zde opravdu není na místě.

9.00 – kostýmní zkouška ve Vyšehradské ulici

Jde o zkoušku šatů na sobotní přenos. Finální podobu uvidím až v den vysílání. V šatech si bohužel poprvé zatančím až na generálce ve tři hodiny. To mi dost komplikuje situaci, protože tentokrát tančíme paso doble, což je tanec založený mimo jiné i na výrazné práci rukou se sukní. Bohužel si právě tuto práci nemohu natrénovat, protože kostým nemám k dispozici.

10.00 – 13.30 – trénink v budově ČT na Kavčích horách

V průběhu tréninku nás každý den natáčí televizní štáb s kamerami. Sestřihy ze záznamů našich tréninků se pak přidávají do přímého přenosu ve formě medailonků o trénincích.

13.30 – 14.00 – oběd v budově ČT

14.30 – 15.30 – Křižíkova fontána, areál Výstaviště – poprvé si tanec Jana vyzkouší s kapelou

Živá hudba je vždy trochu odlišná oproti reprodukované, na kterou trénujeme. Někdy je potřeba tomu tanec maličko přizpůsobit. Během něj je tedy důležité nejen věnovat pozornost krokům, technickému provedení tance a výrazu ve tváři, ale soustředit se také na hudbu. Na této zkoušce tanec předvedeme i desetkrát, protože režisér potřebuje vyhodnotit, jak se budou střídat střihy jednotlivých momentů. V sále je devět kamer, protože se při tanci pohybujeme do různých směrů a méně kamer by pohyb nestačilo pokrýt.

16.00 – Výstaviště – rozhovory pro televizní pořad StarDance kolem dokola a pro tištěná media

17.00 – Janáčkovo nábřeží – zkouška šatů na ples České televize

Všichni účastníci StarDance jsou příští týden přítomni na plesu České televize. Na ples si zajišťujeme šaty sami, čili jsem si je nechala ušít u své oblíbené návrhářky.

18.00 – 22.00 - práce v lékárně

Kvůli přípravám na atestaci z lékárenství potřebuji praxi, takže pracuji čtyři hodinky v lékárně v pražském Palladiu

22.30 návrat domů

Připravili Jana Doleželová a David Kresta