Pracovníci infolinky nebyli schopni sdělit žádné informace o odjezdech autobusů, tramvají a přesunech zastávek městské hromadné dopravy.

Podávali jen informace pro motoristy, lidé cestující městskou hromadnou dopravou si je museli složitě zjišťovat sami u konkrétního přepravce.

Infolinku olomouckého půlmaratonu vyzkoušela ve čtvrtek dopoledne devětatřicetiletá cestující z Olomoucka.

Potřebovala zjistit, zda se v sobotu večer dostane autobusem integrovaného dopravního systému z místa bydliště do centra Olomouce a o pár hodin později zase zpátky domů.

„Pracovníci infolinky mi ale řekli, že o autobusech neví nic a že se mám obrátit na olomoucký dopravní podnik. Když jsem namítla, že tento spoj provozuje jiný přepravce, nedokázali mi poradit vůbec. Hodinu jsem strávila telefonováním, předávalo si mě několik pracovníků, než jsem se dozvěděla, jestli se do města autobusem dostanu a kam se v sobotu stěhují autobusové zastávky," poznamenala obyvatelka vesnice vzdálené 15 kilometrů od Olomouce.

Na bezplatnou dopravně-informační linku 800 333 435 mohou lidé volat ještě v pátek v době od 8 do 18 hodin a v sobotu od 11 do 23 hodin.

Na základě tohoto podnětu začali pořadatelé olomouckého maratonu během čtvrtka pracovat na nápravě.

„Lidé se informace o tom, jak tramvaje a autobusy pojedou měli samozřejmě dozvědět už ve čtvrtek. Během pátku a soboty už by tam volajícím měli zodpovědět také dotazy týkající se sobotního provozu městské hromadné dopravy, přesunů autobusových zastávek i dalších autobusových spojů v rámci integrovaného dopravního systému," ujišťoval za pořadatele Tomáš Nohejl.