„Přípravy jsou náročné.. Co se týká pořadatelské služby a účasti policie, tak to asi budou historicky nejvyšší čísla, ale nechtěl bych je přesně zveřejňovat,“ prozradil Milan Zapletal, bezpečnostní manažer olomoucké Sigmy, který se podílí na organizaci utkání, které by mělo dvanáctitisícový olomoucký stánek vyprodat do posledního místa.

„Oběma klubům by měly přicestovat přes 4 tisíce fanoušků. Baník dostal vstupenky na severní tribunu plus několik lístků na hlavní. Slavia bude mít jižní tribunu a další lístky na východě. Zbytek zůstal pro obchodní partnery STESu, takže i olomoučtí fanoušci se ke vstupenkám dostávali poměrně složitě,“ uvedl Zapletal.

POLICIE DOVEDE PŘÍZNIVCE NA STADION

„Z obou měst budou vypraveny speciální vlakové soupravy. Příjezd vlaků očekáváme kolem sedmnácté hodiny. Vzhledem k tomu, že to bude v době dopravní špičky, kdy se bude na nádraží a v jeho okolí pohybovat velké množství lidí, budou fanoušky doprovázet z vlakového nádraží na stadion policisté,“ sdělil Libor Hejtman, tiskový mluvčí krajského ředitelství Policie ČR.

„V souvislosti s přesunem návštěvníků na stadion může dojít ke krátkodobým uzavírkám ulic Masarykova třída, Žižkovo náměstí, Jiřího z Poděbrad, Dobrovského a Na Střelnici, případně dalších ulic podle potřeb doprovodu. Jde zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě,“ dodal Hejtman.

NA FANS DOHLÉDNE JEJICH VLASTNÍ SECURITY

Přímo na stadionu budou na oba tábory fanoušků dohlížet pořadatelé z Prahy a Ostravy. Neměla by se tak opakovat situace z víkendového zápasu obou týmů v lize, kde se slávističtí fanoušci dostali do konfliktu s ostravskými pořadateli kvůli choreografii.

Kvůli drobným potyčkám a použití pepřového spreje ze strany bezpečnostní služby se fanoušci sešívaných dostali na tribuny se zpožděním.

,,Na oba tábory dohlédne jejich pořadatelská služba. My pak počty doplníme našimi lidmi na ostatních místech. Je to pro všechny takhle jednodušší a příjemnější a vždy to určitým způsobem obrušuje hrany, když bezpečnostní služba už zná ty konkrétní lidi,“ řekl Zapletal.

„Snažíme se nic nepodcenit. Zkušenosti už máme. Finále MOL Cupu se tu hrálo před dvěma lety. Věříme, že se zápas odehraje důstojně a nestane se žádný bezpečnostní incident. Byl bych hrozně rád, kdybychom si mohli večer po zápase až zhasnou světla říct, že všechno proběhlo v pohodě a byl to opravdový svátek fotbalu,“ přeje si Zapletal. „Ať vyhraje lepší a fanoušci obou klubů ať se chovají slušně a neudělají si žádnou ostudu,“ doplnil.

NA TRÁVNÍK NE!

Pro olomoucký klub je zajištění pořádku důležité i z toho důvodu, že 10. června se na Andrově stadionu má hrát kvalifikační utkání o ME 2020 mezi Českem a Černou Horou.

„To musí být stadion v absolutním pořádku,“ ví dobře Zapletal.

I proto budou pořadatelé ve spolupráci s policií bránit tomu, aby se fanoušci po závěrečném hvizdu dostali na trávník, což se po finálových zápasech občas děje.

„Nemůžeme si kvůli reprezentačnímu zápasu dovolit poničení trávníku Věřím, že to lidé pochopí a ideálně se ani nebudou pokoušet na trávník dostat,“ řekl na závěr.

Utkání je na programu ve středu od 19.15 a přímým přenosem ho bude vysílat program ČT Sport.