Kromě interního oddělení se do nového objektu vejde ještě lůžkové oddělení neurologie, ambulantní trakt se specializovanými ordinacemi a jednotka intenzivní péče pro akutní pacienty. Maximální počet lůžkových pacientů bude až 54 a 10 na JIP.
Ambulance budou situovány v prvním nadzemním podlaží a prostor bude poskytovat možné odbavení 25 až 30 pacientů. Ve druhém a třetím podlaží pak bude umístěna lůžková část. Kromě dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením bude prostor také na vyšetřovnu, sesternu nebo pracovnu lékaře.
„Čtvrté nadzemní podlaží obsadí JIP s deseti lůžky. Jednotlivé pokoje budou situovány kolem dohledového pultu, díky čemuž se zdravotníci v případě potřeby snadno a rychle dostanou k pacientovi. V severní části jsou umístěny čtyři inspekční pokoje se společným hygienickým zázemím,“ popisoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.
Pavilon je projektován jako nízkoenergetický a zcela soběstačný, s fotovoltaikou na střeše a rekuperací vody. Jeho předobrazem byla II. interní klinika – gastroenterologie a geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc se standardy pasivní budovy.
Obě nemocniční budovy projektovalo brněnské architektonické studio Adam Rujbr Architects.
Hotovo má být v první polovině příštího roku. „Stavba by měla být podle smlouvy dokončena a předána v první polovině roku. Následovat bude kolaudace a předání objektu do užívání,“ uvedl Horák.
Náklady přesáhnou 250 milionů korun, část by měla pokrýt dotace od Ministerstva životního prostředí - pavilon bude odpovídat standardům pasivní budovy. Jedná se o jednu z největších současných investic Olomouckého kraje.