„Odebrali jsme dvacet vzorků a byli jsme velmi spokojeni. Při provedení rozboru se nenašel žádný patogen, který by mohl vyvolat onemocnění. Zlepšila se i úroveň sanitace v porovnání s kontrolou, kterou jsme provedli před začátkem letošní sezony," zhodnotila poslední rozbory vedoucí odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Krajské hygienické stanice v Olomouckém kraji Jitka Švecová.

Hygienici provedli bakteriologické, a také chemické vyšetření, při kterém se zaměřili na použitá syntetická barviva. Sledovali kvalitu kopečkové zmrzliny a pochoutky natočené z mrazicího stroje.

„I úroveň sanitace stroje a vaniček. Celý proces byl v pořádku," doplnila Švecová.

Při letošních prvních kontrolách v květnu hygienici zjistili, že někteří provozovatelé nejsou pečliví při údržbě stroje. Ukázaly to organismy zjištěné při laboratorním rozboru.

„Po těchto prodejcích jsme chtěli, aby upravili sanitační řád a zařízení čistili častěji," vysvětlovala tehdy, jak důkladně si před startem zmrzlinové sezony proklepli dodržování provozní hygieny.

Hygienici se zaměřili především na provozovatele, kteří si zmrzlinu připravují sami.

„Stánky s automaty na točenou zmrzlinu, případně kopečkovou, která není průmyslově vyráběna ve velkém," upřesnila Jitka Švecová. Těchto automatů přibylo a hygienici chtěli mít jistotu, že provozovatelé dodržují všechna hygienická pravidla.

„Většinou si nakupují směsi, které pouze smíchají s vodou a nalijí do stroje. Zaměřujeme se na to, zda proces i prodej udržují v čistotě a podle předpisů," dodala.

Kornoutek by se měl podávat v ubrousku

Poukázala na to, že na hygienu musejí dbát prodejci i ve chvíli, kdy kornout s natočenou pochoutkou předávají zákazníkovi.

„Není přípustné, aby jednou rukou brali peníze a tou stejnou podali zákazníkovi natočenou zmrzlinu, a pokud ano, měli by kornout podat v ubrousku," upozornila hygienička.

Kontroly zmrzliny budou pokračovat i v příštích týdnech.

„V tuto chvíli víme, že je vše v pořádku. Zanedlouho se však vydáme na kontroly a odběry znovu, a to opakovaně," uzavřela Jitka Švecová s tím, že vloni rozdali hygienici v průběhu sezóny tisícové pokuty. Zejména za nedodržení zásad sanitace. Naopak od kontrol ledové tříště upustili, protože v posledních letech při jejich prodeji nezjistili jediný problém.