Asi jen málokoho nechá výstava při vstupu chladným. Asi jen málokdo se tu na chvilku nezastaví alespoň u některých z nich.

Jsou různě interaktivní a ve Velkém sále jich je kolem šedesáti. Jsou zábavné, ale i poučné. Díky nim se návštěvníci mohou dozvědět mnoho zajímavého o lidských smyslech. Právě na ně a lidské tělo se výstava zaměřuje.

„Výstava je výborná. Děti by tu vydržely celý den. Z exponátů jsme nadšení. Sama jsem si jich několik vyzkoušela,” uvedla učitelka Libuše Pavlíková ze základní školy na Terrerově náměstí  , která se do muzea vypravila s pátou třídou.

„Jsme tu podruhé. Před několika lety jsme již navštívili výstavu, která jí přecházela. Jmenovala se Hry a klamy,” dodala Libuše Pavlíková.

Sestavit lidské tělo, změřit si reakce

Žáci páté třídy ze základní školy tu byli jako doma a jejich procházka Velkým sálem připomínala chvílemi závod s cílem všechno si vyzkoušet, a nejlépe vše najednou.

Děti tu sestavovaly na figuríně lidské tělo, hrály zvukové pexeso nebo se snažily svou postavu obtisknout do lamelového panelu.

Největší fronta ale byla u exponátu, který testoval rychlost lidských reakcí.

„Ten mě asi bavil nejvíc. Za třicet sekund jsem měla 44 bodů. Zkusím ten rekord ještě překonat,” uvedla žákyně Pavlína, která zrovna skákala do dálky. I to je tu totiž možné. A projít se návštěvníci mohou i na chůdách, o které je také velký zájem.

Zábavná laboratoř bude v muzeu do 25. března

Své nadšení z výstavy neskrývaly ani Monika a Nikola.

„Baví nás skoro všechno. Určitě ještě někdy přijdeme,” shodly se jedenáctileté školačky na hodnocení.

Součástí výstavy jsou také výroky slavných, které visí na tabulích kolem exponátů. K nim patří také nejrůznější hlavolamy, které procvičí mozkové buňky. Návštěvníci tu mohou i vytáhnout legendárního ježka v kleci.

„Myslím, že je velice zajímavé, jakým způsobem se tu děti dozvídají o poznatcích z přírodovědy a dalších předmětů,” dodala učitelka Libuše Pavlíková.

Zábavnou laboratoř, v níž se určitě nebude nikdo nudit, mohou v prostorách muzea lidé navštívit do 25. března.

Putovní výstava cestuje republikou už dva roky, její exponáty jsou zapůjčené z libereckého centra iQpark a navazuje na projekt Hry a klamy.