"Přivezli jsme vám poselství z dávných dob. Návštěvou vás poctil sám arcibiskup Lev kardinál Skrbenský z Hříště. Děkujeme za vaši vstřícnost a my vám na oplátku zahrajeme a zazpíváme," hlásil na každé zastávce Václav Obr, majitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem.

Cestou i slivovička

Mezi rozmanitým pohoštěním, které pro vzácné vyslance připravili v jednotlivých obcích, byla hlavně mezi hulány favoritem slivovice.

"Zatím nám chutnala každá. Lidé jsou štědří a pohostinní, tak to má být," komentoval jeden z trojice doprovodných hulánů a se svými brachy si před kapličkou ve Studenci z nabízené láhve bohatě zavdal.

Jedenáctiletá Lara z Olomouce je úspěšná v soutěži The Voice Kids
Jedenáctiletá Lara z Olomouce boduje v německém "talentu"

Představení v Olomouci

Nejdelší zastávku měla urozená společnost v centru krajského města. Na předvádění soubojů šavlemi, či přepřahání a krmení koní se přišly podívat stovky lidí.

"Je to něco neskutečného, jako bych se vrátila o několik století zpátky. Jsou vážně autentičtí a je vidět, že se poctivě připravovali," komentovala jedna z mnoha přihlížejících Hana.

Do Slatinic na zahájení sezony

Kočár se z krajského města následně vydal směrem na Slatinice, kde zahájil lázeňskou sezónu. Do vyhlášených lázní už ovšem nedorazili huláni.

Davy lidí, kulturní program a příjezd kočáru. Letošní sezóna v Lázních Slatinice byla oficiálně zahájena. 26.3. 2022
VIDEO: Hanáčci, zpěváci a kočár otevřeli ve Slatinicích lázeňskou sezónu

"Cesta byla dlouhá a náročná, důkazem toho je, že jsme při ní přišli o čtyři muže," hlásil po příjezdu Obr. Putování hanáckým krajem zakončila výprava v Čechách pod Kosířem, kde se mohli její účastníci uložit k zaslouženému odpočinku.