Tentokrát se ponese v duchu „Hudba mezi květy“ a všudypřítomnou vůni čerstvě řezaných květin doprovodí klavírní vystoupení žáků umělecké školy.

„Vyzdobena bude i zámecká kaple, kde vše začne vernisáží v 16.00. Návštěvníci by si ji neměli nechat ujít, protože zde bude zajímavá ukázka aranžování květinové výzdoby. Za hudebního doprovodu,“ zvala náměšťská kastelánka Jitka Vychodilová.

Tradiční výstava Květiny pro zámeckou paní potrvá do neděle 11.srpna. Prohlídka je naplánována každou hodinu.

"V pátek od 17.00 bude speciální prohlídka, během níž budou návštěvníky provázet tóny hudby. Na klavír budou hrát žáci základní umělecké školy,“ lákala kastelánka na kombinaci omamné vůně a hudby v historických komnatách.

Správa zámku neskrývala, že jde i pro zaměstnance o jednu z nejoblíbenějších akcí v rámci turistické sezony. „Je to pro nás radost. Jsme zde samé ženy, užíváme si to. Je to pro nás takový svátek,“ těšila se kastelánka.

Pro návštěvníky květinami vyzdobeného zámku jsou přichystány dva prohlídkové okruhy. Větší, jehož součástí je zámecká kaple, stojí 140 korun. Na kratší je vstupenka pro dospělého o 20 korun levnější.