Tentokrát jsme zpovídali Jiřího Randára z Křelova-Břuchotína na Olomoucku.

Proč jste se do soutěže přihlásil a co si od programu slibujete?
Důvodem pro přihlášení do této soutěže byla nevalná fyzická kondice a hrozivé rozměry mého těla. Přece jen, hubenějším se snáze nakupuje konfekce a také se jim lépe pohybuje. Nemusejí po roce tolik přemýšlet, zda se vlezou do obleku na ples či ne, a když se náhodou nevlezou, není takový problém koupit nový.

Jak na vás působí lektoři, prostředí centra? Jaký je osobní trénink s Petrem?
Lektoři? Patří jim můj obdiv za trpělivost, kterou s námi mají, za to, že s námi vůbec ztrácí čas a věří nám, že do toho opravdu půjdeme naplno. Petr se snaží pro nás najít optimální cestu pro spálení našich zásob na horší časy a zpevnění ochablého svalstva. Břišním počínaje a lýtkovým konče. Žádný výsměch a řeči o neschopnosti, naopak, motivace a podpora.

Co na vaše snažení říká rodina a kamarádi, dělají si z vás legraci, nebo vás podporují?
Rodina, kamarádi i známí, všichni mne podporují v mém rozhodnutí. Navíc si zjišťují, co jsem se dozvěděl a co cvičil, aby si mohli také trochu vylepšit životosprávu a zpevnit svá těla. Výsměch žádný, samozřejmě nějaké to špičkování proběhlo, ale vše v dobrém.

Máte za sebou TRX, břišní pekáč, intervalový trénink a další chuťovky. Jak si zatím užíváte cvičení?
Cvičení si užívám od začátku, poznávám svaly, které zahálely. Lépe se mi potom sedí v autě, cítím se nabitý energií a šťastný. I když pravda, teď po pátečním intervalu jsem se cítil jako po průjezdu lisem. Vyšťavený, zničený a bolavý, ale vím, že to dělám pro dobrou věc, tedy pro své zdraví.

Důležitou součástí soutěže je změna jídelníčku. Jak se vám v této oblasti zatím daří a jaké dobroty si v kuchyni připravujete?
Změna jídelníčku je běh na dlouhou trať, tak jako celé hubnutí. Snažím se poslouchat rady od Katky a přenášet je do praxe, dávat si pozor na to, co, kdy a kolik sním. Katka naše dobroty z jídelníčků vyhazuje, protože neodpovídají zásadám zdravého stravování. Hodně tuku, salámy, klobásy. Když to vidí v našich receptech, divím se, že to s námi ještě nevzdala. Patří jí veliký dík za trpělivost a obětavost, se kterou s námi pracuje.

Co je pro vás na soutěži nejtěžší?
Nejtěžší? Asi pravidelná strava. Byl jsem zvyklý nejíst celý den, nesnídat, dávat si pozdní oběd. Tohle všechno jsem musel změnit. Teď mám po třech hodinách hlad jako kojenec a musím prostě něco sníst.

Autor: Kamil Polko