Pořadatelé si pro třiadvacet zúčastněných týmů z Mikroregionu Litovelsko připravili osm disciplín. Podmínkou bylo, aby součástí každé skupiny byla alespoň jedna žena. Čtyři obce daly dohromady i ryze ženský tým.

Soutěžící prověřili svoji fyzickou zdatnost, psychickou odolnost, orientaci poslepu či logistické schopnosti. Za každou disciplínu se jim přičítaly body dle umístění a času, jejichž součet na konci soutěžní části odpoledne určil celkového vítěze. Tím se letos stala Cholina, která tak dle tradice zorganizuje další ročník Her bez hranic. Na druhém místě skončily Nasobůrky, bronzovou příčku obsadily Nové Dvory – místní část Náměště na Hané.

První hanácké Hry bez hranic uspořádaly v roce 2015 Haňovice. Od té doby akce poznala pouze dva vítěze. Soutěž v minulosti střídavě ovládly Cholina a Vilémov. Loni se však soutěžní disciplíny konaly v Litovli, která o rok dříve sice skončila na druhém místě, ale vítězové z Choliny jí předali pomyslné žezlo.

Kromě bohatého občerstvení byl součástí sobotního programu také dětský koutek nebo letní karneval se skupinou Kreyn, který vypukl ve 20 hodin. Akci zakončil ohňostroj. 

Výsledky

Bylo nás pět
1. Mezice
2. Nové Dvory
3. Víska

Poslední večeře
1. Pňovice
2. Nové Dvory
3. Měrotín

Šikmá věž v Pise
1. Cholina
2. Nasobůrky
3. Nové Dvory

Jak se kalila ocel
1. Cholina
2. Litovel ženy
3. Dubčany

Cesta do neznáma
1. Tři dvory
2. Nasobůrky
3. Senice na Hané

Ze života hmyzu
1. Litovel 2
2. Nasobůrky
3. Bílsko

Po strništi bos
1. Cholina
2. Měrotín
3. Dubčany

Mumie se vrací
1. Cholina
2. Nasobůrky
3. Chořelice

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ
1. Cholina (199 bodů)
2. Nasobůrky (158 bodů)
3. Nové Dvory (156 bodů)