Přestože město na tomto místě pravidelně doplňuje herní prvky a dětské atrakce, o zabezpečení jímky se dosud nikdo nepostaral. Obavy o bezpečnost svých potomků trápí rodiče z Olomouce-Neředína, kteří s dětmi využívají hřiště u místního rybníku. „Přímo před houpačkou a skluzavkou je už několik let nezajištěná vybetonovaná jáma. Máme strach, aby tam některé z dětí nespadlo a nezranilo se. Nechápu, proč zrovna v její blízkosti město zřídilo dětské hřiště. Zábradlí, které tam teď je, totiž děti bez problémů podlezou,“ řekla Olomoučanka, která si přála zůstat v anonymitě.

Olomoučtí rybáři, kteří mají neředínský rybník v pronájmu, však nebezpečnou jímku zakrýt nemohou. „Nemůžeme do její konstrukce zasahovat. Musí se o to postarat město, kterému rybník patří,“ řekl hospodář olomoucké místní organizace Českého rybářského svazu Václav Zelníček. Neředínská komise městské části se zatím s oficiální stížností nesetkala. „U rybníka probíhá spousta různých akcí. Nevím o žádném zranění ani stížnosti. Pokud to někomu vadí, měl by za mnou přijít osobně, abychom to začali řešit. Anonymními podněty se zabývat nebudeme,“ řekl předseda komise František Minarčík.

Pracovníci majetkoprávního odboru olomouckého magistrátu se však k problému postavili pozitivněji a slíbili nápravu během několika dní. „Zajedeme se tam co nejdřív podívat a zajistíme alespoň provizorní zakrytí. Proč se to dodnes neudělalo, to opravdu nevím,“ přiznal vedoucí oddělení infrastrukturního majetku Aleš Horák.