Děti by v parku měly mít k dispozici novou skluzavku, kolotoč, obyčejné i pérové houpačky a oplocené pískoviště.

Nové hřiště by mělo být také o něco odolnější vůči útokům vandalů.

„U herních prvků jsme použili systém antivandal, který by měl být zárukou jejich zpevněné konstrukce. Ani to však bohužel nezajistí jejich stoprocentní ochranu proti vandalům,“ naznačila Jitka Štěpánková z oddělení životního prostředí olomouckého magistrátu.

Znesnadnit ničení nového hřiště by tak chtělo i výstaviště Flora, které po kolaudaci bude nový dětský areál spravovat.

„Od nového roku bude hřiště v historických parcích pravidelně, několikrát denně, hlídat a udržovat správce,“ doplnila Naďa Krejčí z olomouckého výstaviště Flora. Tato služba však nebude nepřetržitá, ale fungovat bude jen přes den.

Hřiště by mělo být hotové nejpozději do 11. prosince, původní listoadový termín odsunulo zdržení s demolicí krytu.

„Stavba dětského hřiště je podmíněná zbouráním starého krytu, který by mohl být pro hrající se děti nebezpečný. Protože má ale Moravská vodárenská momentálně dočasně využívá přivaděč v těsné blízkostí základů bunkrů, nemůže na demolici v průběhu nejbližšího týdne až dvou použít těžkou techniku," vysvětlil Pavel Hrabina, stavbyvedoucí ze společnosti Horstav, která hřiště obnovuje.

„Kdybychom totiž toto potrubí poškodili, zůstala by bez pitné vody půlka Olomouce,“ uvedl.

Rekonstrukce hřiště vyjde město celkově asi na čtyři miliony korun, přibližně jeden a půl milionu na projekt věnovala americká nadace společnosti Timken, jež má v Olomouci svou pobočku.