Odstartovala soutěž v malování a připravena byla spousta ukázek, prezentací a doprovodného programu v podání těch nejmenších z řad hasičů, ale i zkušených kolegů z jednotlivých městských částí Olomouce.

Zdobily se i perníčky, vyráběly odznáčky, nechyběl karikaturista Martine Hron nebo ukázka policejního psovoda a jeho dvou čtyřnohých svěřenců. Zkušeného sedmiletého psa a čtyři a půl měsíce starého štěněte.

Havrani na Olomoucku z roku 2006
Hejno havranů? Na Hané vzácnost, nejsou pořádné zimy

„Součástí akce byly také humorné scénky a vystoupení, prezentování aplikace Záchranka a jejích nového propojení s Horskou službou ČR, čtení pohádek z hasičských a policejních knížek,“ sdělil koordinátor akce Zdeněk Hošák a doplnil, že současně odstartovala i doprovodná soutěž s názvem „Namaluj záchranáře a vyhraj“.

Jde o soutěž v malování hasičů, policistů a záchranářů, ale i o zachycení práce operátorů tísňových linek a vůbec to, jak děti a lidé vnímají například tísňovou linku 112.

„Soutěž pokračuje až do uzávěrky 18. února, kdy odborná porota z řad záchranářů vybere třicítku nejlepších a až do 23. února mohou všichni hlasovat o ten nejlepší, nejzajímavější a nejvtipnější obrázek s tématikou záchranných složek prostřednictvím sociálních sítí a internetu,“ vysvětlil Zdeněk Hošák.

Obrázek je možné nakreslit i doma, naskenovat jej a poslat emailem na adresu soutez@hrdinoveregionu.cz Akce pokračuje i další dvě únorové soboty, 10. a 24. února.

Příští víkend se zaměří na potápěče, střelmistry, psovody, dopravní policisty, drážní hasiče, lezce či třeba chemiky. V sobotu 24. února se pak při venkovní i vnitřní prezentaci představí to nejzajímavější z práce záchranných složek.

Po celý únor bude v Šantovce výstava historické hasičské techniky. Všechny podrobnosti akci i soutěži samotné jsou na stránkách www.hrdinoveregionu.cz a www.galeriesantovka.cz 

Zabíjačka v Hněvotíně. Ilustrační foto
V Hněvotíně teklo pivo potokem a na stromě rostly jitrnice