Tradiční podzimní etapa zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc otevře své brány už příští týden. Na výstavu se návštěvníci mohou vydat od 2. do 5. října.

Letošní motto podzimní Flory zní Zahrada je hra a v tomto duchu se ponese i hlavní expozice v největším pavilonu A.

Hlavně děti se tak mohou těšit na dobrodružství ve velkém bludišti vytvořeném převážně ze špičkového ovoce a zeleniny od nejlepších tuzemských pěstitelů.

„Hravost celé expozice ještě podtrhnou skákací panáci a nad hlavami návštěvníků se budou pohupovat houpačky plné květin," uvedl garant podzimní Flory Vojtěch Zahradník.

Oslava lesa a vyzdobené kostely

V sobotu 4. října se v areálu Výstaviště, na Rudolfově aleji uskuteční také Oslavy lesa. Vstupné je zdarma a příchozí mohou zjistit, jak se vysazují semínka lesních stromů, sestavit si puzzle s lesní faunou a florou nebo si třeba zkusit rýžovat české granáty.

„V průběhu trvání podzimní Flory a poté ještě zhruba do 10. října, květiny zkrášlí opět tři vybrané olomoucké kostely, sv. Mořice, sv. Michala a Zvěstování Páně. Kromě toho také kapli sv. Jana Sarkandra a sloup Nejsvětější Trojice. Památky ozdobí týmy zkušených floristů," sdělil mluvčí Výstaviště Flora Adam Fritscher.

Brány podzimní Flory Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin, v neděli do pěti odpoledne. Plné vstupné na podzimní Floru je sto korun, zlevněné pro důchodce a studenty osmdesát a pro děti od 6 do 15 let třicet korun.

Za rodinné vstupné návštěvníci zaplatí 210 korun, děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP-P mají vstup zdarma.