Původní objekt v Hraniční ulici, ve kterém naposledy fungoval Sport bar, už byl ve velmi špatném technickém stavu a tak musel být demolován.

„Byl to v podstatě brownfield s hospodou a starým zchátralým sálem, který kdysi sloužil pro pořádání diskoték a podobných akcí. Našim záměrem bylo vybudovat tam nový polyfunkční dům, kde budou moderní prostory pro podnikání naší rodinné firmy, komerční prostory i několik bytů k pronájmu. Projekt jsme kompletně připravovali asi čtyři a půl roku. Poslední přibližně rok a čtvrt probíhala stavba samotná a v minulém týdnu došlo na kolaudaci,“ informoval jednatel společnosti Sibom Antonín Mikulík.

 

Předmětem podnikání firmy je pneuservis a doplňkové služby pro motoristy, které společnost léta nabízí na dvou místech v Přerově. Nový polyfunkční dům v Hraniční ulici v Olomouci nabídne dostatek prostor pro další rozvoj podnikání a pracovní příležitost pro deset až patnáct zaměstnanců. V přízemí objektu bude fungovat autocentrum.

„Rádi bychom otevřeli už v červenci, motoristům nabídneme kompletní služby pneuservisu, také nastavení podvozku vozidel, takzvanou geometrii, plnění klimatizací a drobné rychloopravy jakými jsou například výměny žárovek. Do budoucna zvažujeme rovněž čištění interiérů vozidel,“ popsal plány Antonín Mikulík.

V prvním nadzemním podlaží moderního domu budou firemní kanceláře a zázemí pro zaměstnance. V dalším patře vznikl nájemní dvoupokojový a třípokojový byt.

„Mimoto jsou zde ještě jednopokojové byty a komerční prostory o rozloze asi tří set metrů čtverečních, které také nabídneme k pronájmu. Stavbou polyfunkčního domu jsem si splnil svůj sen o moderní provozovně v Olomouci. Ta se nám dlouhodobě jeví jako atraktivní místo pro podnikání a rozvoj naší rodinné firmy, kde vedoucí pozice zastávají všichni tři moji synové. Pracovat u nás budou také dva z mých vnuků, právě si dokončují vzdělání v oboru,“ dodal jednatel Antonín Mikulík, který se do soukromého podnikání pustil už v roce 1989.