Sobotní „okénka“ U Lochmanů si oblíbili. Hostinská je pořádá, aby utržila pár korun a díky podpoře přátel a štamgastů nemusela myslet na nejhorší.

„Lidé si do středy objednají a v sobotu po 16. hodině mohou přijít pro nějakou tu dobrotu. Střídáme makrely, hamburgery a kolena. Makrely a kolena vedly, ale když jsme minulý týden dělali hamburgery, takovou odezvu jsem nečekala,“ usmála se Jana Dvořáková, když se loučila s prvním zákazníkem.

Druhý zájemce o kolínko čekal venku, až bude moci přistoupit k výdejnímu okénku rozloženému za dveřmi hostince.

Se sobotním gastronomickým programem, který okamžitě našel odezvu široko daleko, začali v Loučanech počátkem ledna. V nájmu měli do té doby celkem dvě hospody. Tu v sousední Senici na Hané museli pustit.

„Z výplat našich chlapů jsme to s dcerou neutáhly. Okénko v Loučanech nám pomůže aspoň částečně pokrýt náklady na elektřinu. My z toho nemáme nic,“ popisovala těžkou situaci venkovského podniku.

V boji o záchranu provozovny v Loučanech ji podržela podpora a pomoc lidí.

„Někteří volají, že si objednají, aby nás podpořili. Přátelé nám přišli pomoct. V této hrozné době je to pro nás důležitá vzpruha,“ děkovala všem.

U grilu se v tu chvíli oháněl pan Luboš. Sympaťák, který se hned pustil do řeči a nijak nešetřil českou vládu a tvrdá a měnící se opatření proti šíření pandemie.

„Pracuji v IT a chci, ať hospoda přežije. Rád jim pomůžu. Doba je to krutá,“ dodal.

Pro grilované koleno si od 16. hodiny přijížděli lidé z okolních obcí, ale i zájemci z Olomouce.

„Ano, mám jich pět,“ potvrzovala Janě Dvořákové objednávku mladá žena. „Posledně to bylo vynikající. Taky vás chceme podpořit,“ stoupala už po schodech k výdejovému místu další zákaznice.

V sobotu 20. února jsou na řadě zvěřinové hody. „Takové malé. Lidé už volají, tak snad něco prodáme,“ těšila se na „okénkové“ hosty Jana Dvořáková.