Kdo v Hospodě U Kaple zaklepe na okno, odejde nejen s točeným pivem.

Objednat si může makrelu, cigáro anebo pořádný kus masa na grilu. S sebou.

„Včera to bylo lepší. Dnes nic moc,“ otevírá Přemysl Hlaváč okénko, u kterého je na kameni cedulka s nápisem „klepejte“.

Na obličeji má roušku. Do okna se hned tlačí jeho psisko. „Nudíme se,“ pohladí čtyřnohého kamaráda po hlavě.

Než aby seděl u televize a počítal narůstající počty potvrzených infikovaných a zvyšující se ztráty způsobené nařízením vlády, rozhodl se, že chlapům z vesnice vyjde vstříc.

„Posteskli si, že lahváčů už jsou přepití. Dojdou si se džbánkem, někdo zastaví autem, když jede kolem a všimne si cedule. Těm rád natočím pivo do plastové láhve domů,“ popisoval hostinský.

Tisíce v mínusu

Kromě jedenáctky Bernarda jdou na odbyt i cigarety. Nabídku výdejového okénka rozšířil i o pečené makrely a cigáro z udírny.

„Lidé mi napíší nebo zavolají a já jim to nachystám. V pátek jsem dělal padesát makrel,“ líčil, jak v těchto krušných časech funguje. Na přilepšenou udělá zájemcům i pořádný kus masa na grilu – 300 gramový steak z krkovičky.

Hospodu provozuje 23 let a koronavirová infekce je pro podnik největší pohromou, jakou za čtvrt století v pohostinství zažil. Provoz okénka ztrátu vzniklou uzavřením provozovny zdaleka nepokryje.

„Za první týden od vládního zákazu jsem byl minus sedm tisíc. Na rozdíl od spousty kolegů v oboru nemusím platit nájem. Ti jsou na tom ještě hůře,“ uzavřel.