V nabídce se objeví oblečení z biobavlny, ekologické čisticí prostředky, fair trade zboží či ovoce a zelenina v biokvalitě. Atmosféru nakupujícím zpříjemní cimbálovka Musica Veronica z jižní Moravy.

„Koncept Olomouckého BIOjarmarku jsme letos pozměnili. Dříve v Olomouci nebyl prostor pro prezentaci regionálních produktů, a tak jsme tento sortiment zařadili na Olomoucký BIOjarmark. Od letošního roku však funguje Hanácký farmářský trh na Dolním náměstí, který je určen především pro regionální výrobce. Olomoucký BIOjarmark tak letos bude skutečně zaměřen jen na výrobky s certifikáty,“ uvedla Hana Kovaříková z Hnutí DUHA.

Děti se budou moci vyřádit v dětském koutku, kde se o ně postarají lidé z Mateřského centra Heřmánek. Na akci bude také stan Hnutí DUHA Olomouc s ekoporadnou a pestrou nabídkou informačních materiálů související s ochranou životního prostředí.

Září patří již tradičně biopotravinám a ekologickému zemědělství. Olomoucký BIOjarmark je podle Hnutí DUHA jednou z mála akcí v Olomouckém kraji a regionu, které se je snaží propagovat.

Další příležitostí je exkurze na ekologické farmy v olomouckém regionu, která se uskuteční 1. října.

Příští úterý, 27. září, plánuje Hnutí DUHA besedu o organickém zemědělství s Petrem Hradilem, provozovatelem Klubu organického Země-dělství a předsedou sdružení UNUECO.