Jarní Dům přírody v okolí centra ekologických aktivit Sluňákov přilákal přes šedesát rodin. „Smyslem celého dne je zahájení sezony, probuzení areálu a Sluneční hory, kterou jsme na podzim společně uspali. Někteří lidé, kteří u toho byli, jsou tu i teď," řekla Michaela Pavlíková z informačního centra Sluňákova.

První stanoviště bylo v Rajské zahradě, kterou její autor František Skála umístil do stavby rozměrné lodi z cihel. „Děti si zde vytvoří kouzelnou hůlku ze všech možných materiálů a pokračují dále areálem až dojdou ke Sluneční hoře. V ní jsou schovaní netopýři a na dětech je, aby netopýry objevily a kouzelnou hůlkou a formulkou, básničkou nebo hudebním nástrojem je probudili. Mohou si ho vzít s sebou, protože nese poselství pro nadcházející sezonu, jaro a další život," dodala pořadatelka. Malých účastníků napočítali organizátoři zhruba sto dvacet.

Další putování areálem je na programu například 23. dubna při programu Země snivců v domu přírody nebo 20. května při muzejní noci. „Protože objekty nejsou běžně přístupné, plánujeme, že v červenci a srpnu budou otevřené vždy první a poslední víkend," dodala Michaela Pavlíková.