Zoo tuto atrakci okamžitě zrušila – kočkovitá šelma se napříště bude nacházet výhradně ve svém výběhu.

Cílem komentovaných prohlídek je přiblížit život chovaných zvířat návštěvníkům netradiční formou. Poklidná atrakce se však v neděli odpoledne náhle změnila ve velké leknutí.

„Jedná se o gepardí mládě, které bylo uměle odchované a je ochočené. Chovatelka s ní dělala komentované krmení a vodila ji po zahradě na vodítku tak, jak to dělala již mnohokrát. Holčička se s ní fotografovala stejně jako spousta dětí předtím, ale tuto dívenku bohužel kousla gepardice do paže,“ popsala mluvčí zoo Hana Labská.

Důvodem, proč se tak stalo, byl zřejmě fakt, že na šelmu už bylo za celou dobu moc lidí a začala se nudit. Rodiče také při fotografování zřejmě nechali přistoupit dcerku příliš blízko k jeden a čtvrt roku staré šelmě.

Podle přihlížejících návštěvníků měla svoji hlavu až těsně u hlavy zvířete, které se zakouslo holčičce do předloktí. Ošetřovatelka polila gepardici vodou a ta poté stisk povolila.

Zranění dítěte naštěstí nebylo nijak dramatické. Ošetřili ji lékaři na traumatologii v olomoucké nemocnici.

„Šlo o lehké poranění, drobné ranky na kůži předloktí,“ popisoval mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant. „Lékaři ji ošetřili ambulantně a byla propuštěna domů,“ dodal.

Gepardice už nepůjde mimo výběh

Zoo je v kontaktu s rodinou holčičky.

„Jsme z toho všichni špatní a je nám moc líto, co se stalo. Naštěstí to skončilo takto a ani rodiče holčičky z toho nedělají žádné drama,“ řekla Labská.

Zoologická zahrada se kvůli události rozhodla skončit s komentovanými prohlídkami gepardí samice na vodítku.

„S komentovanými prohlídkami budeme pokračovat, ale Karamela bude jen ve svém výběhu s ošetřovatelkami, které dobře zná, a nepůjde ven mimo výběh,“ dodala Labská s tím, že s komentovanými prohlídkami mimo výběh bude zoo pokračovat v případě lam nebo poníků, které nemohou být návštěvníkům nijak nebezpečné.