"Multifunčkní" hodiny stojí v sousedství dětského hřiště na Nádražní ulici.

„Je to domeček, který má děti informovat, aby nechodili domů později. Na zařízení máme i dvě tlačítka, jedno je na městskou policii, druhé na lékařskou záchrannou službu. Jsou označená číslem a nechybí postavičky doktora a policisty. Kdokoli by se cítil ohrožený, tak zmáčkne tlačítko, dovolá se na městkou policie a tam řekne, jaký má problémem,“ uvedla Jana Kostelníková, autorka projektu Přijdu včas.

Ve spodní části zařízení je umístěný i pomalovaný odpadkový koš, aby se děti naučily, že každý papírek a smetí patří vyhodit.

„Je tam nápis Co mi dáš, takže i děti, které ještě neumí číst, se zeptají maminky k čemu odpadkový koš slouží. Domeček má červenomodrobílou, což jsou barvy naší vlajky,“ pokračovala Kostelníková.

Hodiny, skrze které se lze dovolat v případě nouze i o pomoc, teď mají ve Šternberku.

Zařízení je umístěné na veřejném prostranství tak, aby jej mohl kdokoli využít. Ve Šternberku jde teprve o druhé zařízení v Olomouckém kraji.

„První hodiny od loňska fungují v Prostějově a nebyly ani jednou zneužité. Snažíme se všem vysvětlit, k čemu to slouží, že je to na ochranu,“ doplnila Kostelníková a doplnila, že by další hodiny mohly vyrůst také v Olomouci. Cena je sto padesát tisíc, vše je zaplacené ze sponzorských darů.