Do živnosti se Jaroslav Adamec pustil v roce 2010, kdy po víc jak dvaceti letech odešel ze státní instituce.

Při zaměstnání vystudoval na vysoké škole obor andragogika v profilaci na personální management.

„Tu jsem pak ale nevyužil, protože bylo krátce po ekonomické krizi a o vhodná volná místa byla nouze. Protože jsem byl vždycky manuálně zručný a dokázal jsem si všechno opravit, řekl jsem si, že zkusím dělat sám na sebe jako hodinový manžel,“ vzpomněl na začátky Olomoučan.

Aby se dostal do povědomí sousedů i firem, vytvořil si webové stránky a natiskl informační letáčky, které pak roznesl po městě. Postupně se mu začali ozývat první zákazníci.

„Byli s mými službami spokojeni, doporučili mě dál, a tak klientů přibývalo. Pro jednu olomouckou firmu léta pracuji jako správce budov, s jinou spolupracuji při stavbě expozic po celé republice a v poslední době ještě pro jednu firmu montuji kuchyňské linky,“ vyjmenoval Jaroslav Adamec.

Z domácností si jej zákazníci nejčastěji volají kvůli opravám nebo výměnám vodovodních baterií, protékajících toalet nebo vadným ventilům k pračkám či myčkám.

„Také montuji nábytek, který si lidé přivezou třeba z obchodního domu IKEA a nechtějí se s tím sami trápit spoustu hodin. Co se týká elektra, tak provádím jen drobné práce, jako je třeba pověšení lustru, výměna zásuvky či instalace některých spotřebičů. Také dělám malování, tapetování a pokládky podlahových krytin,“ upřesnil hodinový manžel.

Za zákazníky jezdí hlavně po Olomouci a do blízkého okolí a předem se s nimi domlouvá, zda-li mají již nakoupený potřebný materiál nebo jej má s sebou přivézt.

„Volají si mě stále častěji nejen ženy, ale i muži, kteří některé práce sami neumí nebo si na ně už netroufnou. Za ta léta mám spoustu stálých klientů, kteří mi volají vždycky, když doma něco potřebují opravit nebo vylepšit. Líbí se mi, že je moje práce různorodá a jsem pánem svého času. Těší mě, že jsou zákazníci s mými službami spokojeni a nemám žádné reklamace,“ dodal Jaroslav Adamec.