Dodnes si proto lidé stěžují, že tah na Hněvotín je nebezpečný a cesta pro kolaře chybí. Obec proto uvažuje o jiné variantě.

„Je škoda, že se tehdy nepostavila lávka, protože by to byla příjemná a hlavně bezpečná cesta. Do Hněvotína musím nyní jezdit po nové silnici, která je dost frekventovaná, a mám strach, aby mě zde někdo nesrazil,“ řekl Martin Navrátil, který dojíždí z Olomouce do Hněvotína na kole každý den do práce.

Jeho slova potvrzuje i hněvotínský starosta Jaroslav Dvořák.

„Tehdy jsem ještě nebyl starostou, ale pamatuji si, že lidé psali mnoho petic, aby se tam lávka vybudovala. Podle Ředitelství silnic a dálnic to však nebylo efektivní, protože je čtyři sta metrů od toho další lávka, a bylo to drahé. Nepovažuji však projekt za úplně pohřbený. Nabídli nám totiž, že by se dalo k cyklostezce vrátit, až začne druhá etapa stavby západního obchvatu,“ popsal Dvořák.

Uvažuje i o jiné variantě: trasa by vedla z obce k technologickým halám soukromých společností.

„Je to jen záměr. Musíme jednat s firmami, jestli budou finančně spolupracovat. Později by se pak mohla cyklostezka prodloužit až do Olomouce a vedla by pod mostem k akvaparku. Bylo by to dobré,“ dodal starosta.