Taky nedaleko lyžařského areálu, kam během sezony míří spousta lidí autem. Ačkoliv Správa železnic původně neuvažovala o tom, že stávající zabezpečení přejezdu posílí, vzhledem k posledním událostem ho přece jen upraví. Dojde ke zvýšení úrovně zabezpečení.

Ve středu krátce před 15. hodinou na železničním přejezdu poblíž zastávky Hlubočky zachytil osobní vlak jedoucí ve směru od Olomouce elektrický vozík, se kterým jela osmdesátiletá seniorka.

Té se podle policie naštěstí nic vážného nestalo. Jednalo se o lehčí poranění. Provoz na trati by přerušen a České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Ilustrační foto
Vlak v Hlubočkách srazil ženu s vozítkem. Na trati vyjely náhradní autobusy

Zabezpečovací zařízení na přejezdu bylo v době nehody v provozu. „Vyšetřování včerejší mimořádné události v Hlubočkách ještě nebylo uzavřeno, nicméně podle předběžných informací od vyšetřovatelů měla být před nehodou výstražná signalizace zabezpečovacího zařízení na železničním přejezdu standardně v činnosti,“ potvrdil ve čtvrtek 18. ledna mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Přejezd s označením P7531 na silnici III. třídy v Hlubočkách je osazený přejezdovým zabezpečovacím zařízením s výstražnými světly a s pozitivním signálem bílým světlem.

Správa železnic neplánovala, že by stávající zabezpečení nějak posílila. „Vzhledem k dlouhému období, kdy zde nedocházelo k žádným střetům vlaků se silničními vozidly, se původně o doplnění závor na tomto přejezdu neuvažovalo,“ potvrdil Gavenda.

Přejezd v Hlubočkách. 10. ledna 2021Přejezd v Hlubočkách. 10. ledna 2021Zdroj: Deník/Daniela Tauberová

V návaznosti na mimořádné události v roce 2022 se ale Správa železnic loni rozhodla pro rekonstrukci přejezdu. „A osazení přejezdu novým zabezpečovacím zařízením se závorami,“ sdělil Deníku mluvčí Správy železnic.

Investici do zvýšení úrovně zabezpečení přejezdu v závěru roku schválila Centrální komise ministerstva dopravy. „V současné době tak již připravujeme podklady pro vypsání soutěže na zpracování projektové dokumentace,“ informoval Dušan Gavenda.

Tragická nehoda 29. září 2022 na přejezdu v Postřelmově. Vlak tam smetl dodávku, řidič nepřežil
Přejezdy smrti v Postřelmově dál čekají na závory. Už mají nový termín

V plánu je podle Gavendy rekonstrukce přejezdového zabezpečovacího zařízení s doplněním závor včetně zabezpečení chodníku. „Dále bude součástí této investice i rekonstrukce stavební části železničního přejezdu, tedy železničního spodku, svršku a přejezdové konstrukce,“ doplnil.