Zájemců ostavbu rodinného domu jsou vHlubočkách desítky. „Žádosti ozařazení do pořadníku se nám hromadí dlouhá léta. Už jich bude určitě přes stovku. Stavebníkům letos nabídneme čtyřicet nových parcel vmístní části Mariánské Údolí. Je to pěkná lokalita nad sídlištěm směrem na Posluchov. Výstavba inženýrských sítí přijde na nejméně dvacet milionů korun,“ sdělil starosta Miroslav Dosoudil (nez.).

Připravované pozemky mají rozlohu od 700do 1500 metrů čtverečních. Obec už pro letošní rok ze svého rozpočtu uvolnila milion korun na úhradu projektu, dalších pět milionů letos zaplatí za inženýrské sítě. „Budeme shánět dotace ze všech možných zdrojů. Dvacet milionů je velká částka, zobecního rozpočtu bychom si takovou investici jen na parcely nemohli dovolit,“ řekl Dosoudil.

Zastupitelé budou znovu jednat také oprodejní ceně nabízených parcel. „Cena, kterou zastupitelstvo schválilo vminulosti je přehnaně nízká. Nemůžeme dopustit, aby zbývající čtyři tisíce obyvatel Hluboček doplácely několika desítkám stavebníků na jejich pozemky,“ poznamenal starosta.