„Teď bude prostor celkově upravenější a určitě jsme rádi. Doteď tam byl nějaký starý, zarostlý minigolf, který nebyl vůbec využívaný. Bude tam fontánka, posezení pro seniory a později by tam měly být i nějaké hrací prvky pro děti a upravená parkovací plocha. Myslím si, že celkově to bude lepší," zhodnotila místní obyvatelka a zástupkyně správkyně kulturního domu Hana Celá.

Podle starosty Ivo Černíka jde o upravení okolí kulturního domu, který je dominantou při vjezdu do Hluboček.

„Máme za to, že by se právě tam lidé mohli více shromažďovat a potkávat. Chceme, aby se vytvořilo nějaké přirozené centrum obce, které naše obec z geografických důvodů nemá. Řekli jsme si tam by se lidé mohli více shromažďovat, scházet a mít nějaké kulturní vyžití," potvrdil starosta obce.

Stavaři na místě pracují od letošního února, výsledná podoba by měla nabídnout tři kaskádovité terasy. Vrchní části bude dominovat altán, kde mohou své zboží nabízet prodejci, ale také tam může zahrát třeba hudební kapela.

„Chybět nebude ani relaxační zóna, kde prostředí zpříjemní nová fontánka. Ve třetí části lidé mohou korzovat a povídat si. Okolo budou lavičky a hodně zeleně, stromy a živé ploty. Mělo by to být místo pro setkávání, povídání, pro maminky s kočárky. Ve svahu nebudou chybět ani dětské prolézačky a zábavné prvky," přiblížil novou podobu Ivo Černík.

Klubovna i sauna

Součástí projektu je i jiný systém parkování, které nabídne asi padesátku míst. Kromě toho by se také měla zvýšit bezpečnost dopravy.

„Jde o místo s rušným provozem. Cyklisté tudy jezdí na Posluchov, takže je jen dobře, že se vybudují nové přechody, silnice bude zúžená a upraví se i středový ostrůvek. Hned vedle je základní škola, kde se udělalo nové parkoviště a chodníky. Rodiče tak děti mohou z auta vyložit už v areálu školy," pokračoval Ivo Černík.

Samotný Kulturní dům prošel rekonstrukcí zhruba před dvěma lety. Tehdy se opravil jeho obvodový plášť a některé vnitřní prostory.

Teď chce vedení obce ještě opravit přízemí a suterén. Vzniknout by tam měl Klub aktivního života.

„Vyhradili jsme na to asi čtyři sta tisíc z rozpočtu a získali jsme i nějaké sponzorské příjmy. Architektka teď zpracovává studii, měla by to být velká klubovna a v suterénu pak třeba nějaké relaxační centrum, sauna nebo něco podobného. I to by mělo lidi přilákat," doufá hlubočský starosta.

Hrál tam i Ivan Lendl

Na místě dnešního Kulturního domu už kdysi pomyslné centrum bývalo. Stály tam totiž tenisové kurty.

„Jako kluk si pamatuji, že se tam scházelo celkem hodně lidí. Hrál se tady docela slušný tenis, dokonce i Ivan Lendl si tady zahrál. V zimě se na ploše zase bruslilo a ani hokej tady nebyl špatný. Pak přišel nápad s kulturním domem a tím se ten prostor vyprázdnil. Teď bychom to chtěli změnit," vysvětlil Ivo Černík.

S pracemi na obnově prostoru se začalo v únoru, hotovo by mělo být do začátku letních prázdnin.

„Vše bychom měli stihnout do 30. června, harmonogram prací běží jak má," dodal Ivo Černík. Projekt by se měl vejít do dvaceti milionů korun, devět milionů tři sta tisíc korun obec získala jako dotaci, zbytek platí ze svého rozpočtu.