V šest večer začala produkce kultovního snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí, v devět následoval krvavý Kill Bill s Umou Thurman v hlavní roli a o půl dvanácté v noci se mohli diváci pokochat druhým dílem Kill Bill 2.

Sérii Tarantinovských taháků uzavřel film Hanebný pancharti, který už zvládli jen ti největší vytrvalci. Promítání totiž začalo ve dvě ráno a skončilo v době, kdy už se venku rozednívalo.

„Noc s Tarantinem je zpestřením prázdninového programu. Přes léto se vždy snažíme pořádat produkce s oblíbenými filmovými hrdiny nebo režiséry, takže naši diváci už mohli zhlédnout třeba Noc s Harry Potterem nebo Pánem prstenů. A proč právě Quentin Tarantino? Patří k nejoblíbenějším a neznámějším režisérům dnešní doby a my ho tady v kině máme moc rádi - proto padla volba právě na něj,“ vysvětlila programová vedoucí kina Metropol Denisa Wasiewiczová.

Filmovou produkci doplnilo i tematické občerstvení v kavárně - dort potřísněný krví, mléčné koktejly známé z Pulp Fiction nebo alkoholické drinky nazvané podle některých filmových postav.

„Protože k Tarantinovi patří krev, jsou v předsálí i speciálně vyzdobené plakáty nebo rekvizity zbraní a vojenského vybavení,“ dodala.

Zájem návštěvníků byl slušný - na Noc s Tarantinem si našlo cestu asi 150 lidí.

„Někdo si koupil lístky jen na některý z filmů, jiní absolvovali celou sérii,“ poznamenala Denisa Wasiewiczová.

Největším filmovým tahákem letošního léta v kině Metropol je jednoznačně snímek Zátopek, na jehož premiéru přišlo 323 diváků a kino se tak po dlouhé době téměř zaplnilo.

„Je úžasné, že se po koroně konečně objevil snímek, který diváky natáhne do sálu,“ uzavřela.