Zastupitelstvem nedávno odhlasovaná vyhláška regulující počet míst pro provozování hazardu v památkami nabitém centru Olomouce nechává nadále v provozu osm známých podniků s výherními automaty. /Najdete je v galerii u tohoto článku./ Z historického jádra tak nakonec zmizí jen tři.

SEZNAM ADRES, kde mohou být v Olomouci herny

Kolemjdoucí tedy i v následujících letech nadále budou moci procházet kolem velké herny Rio přímo pod olomouckým dómem, zavřít nemusí ani herna Phoenix v Denisově ulici, na dohled od olomoucké radnice.

Peníze se budou dál moci házet do automatů v herně Manhattan v Riegrově ulici, která je průchozí na třídu Svobody. O několik desítek metrů dál zůstane v provozu hned několik heren, které sídlí v budově bývalé Jednoty.

Hráčům se neuzavře ani Merkur Casino na Legionářské ulici, herna Lido na ulici 8. května, Daytona v Barvířské ulici a podnik v objektu hotelu Palác na třídě 1. máje.

Ilustrační fotoJAK a PROČ hlasovali vaši zastupitelé o hernách a kasinu v Hodolanech?

Zeptali jsme se VŠECH.

Velký přehled jejich odpovědí ve středečním tištěném vydání Olomouckého deníku 13. březnaDalší rušení je už pro nové radní

Před zhruba rokem, kdy začalo město připravovat novou vyhlášku, vedení radnice slibovalo, že hazard z centra dočista zmizí.

„Větší redukce zatím nebyla možná. Pro schválení vyhlášky bylo nutné dohodnout shodu napříč zastupitelstvem, proto vyhláška provoz některých heren i nadále povoluje. Bylo to vyjednáno s ostatními koaličními partnery. Další rušení bude na příští politické reprezentaci," vysvětlil Ivo Vlach, náměstek olomouckého primátora a hlavní tvůrce nového dokumentu.

Na obhajobu zmínil, že se v centru zruší například herna v Ostružnické ulici, Excalibur na 8. května a také provozovna v budově Tržnice. Podniky na 8. května a v Tržnici se zavřou ve chvíli, kdy se otevřou kasina v bývalém hodolanském divadle a v Galerii Šantovka. Herna v Ostružnické se uzavře ke konci roku 2014.

Ivo VlachNáměstek primátora Ivo Vlach

odpovídal na vaše dotazy ON-LINE

ve středu 13. března od 17 hodin