Europoslanec Jan Březina, hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, primátor Olomouce Martin Novotný, rektor UP Miroslav Mašláň i děkan fakulty tělesné kultury Zbyněk Svozil totiž fandí v sérii klipů projektu Kampus Neředín.

Pět nových propagačních spotů představuje budoucí vědecko výzkumný areál, který propojí špičkový výzkum s aplikační sférou.

Hotovo má být za rok

Vedle moderních laboratoří vyroste velká sportovní hala, atletická dráha a plavecký bazén. Stavba za 160 miliónů by měla být hotová příští rok.

Zatímco vedení fakulty tělesné kultury jedná o konečné podobě obou center, série nových videoklipů už propaguje Kampus Neředín na internetu. Filmař Lukáš Masner zachytil významné osobnosti Olomouckého kraje v netradičních situacích.

„Bál jsem se, zda přistoupí na naši hru a budou ze sebe a svého postavení ochotni udělat legraci. Ve výsledku ale reagovali naprosto spontánně. Nejkošatější jsou videa s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem a europoslancem Janem Březinou," poznamenal k natáčení Masner.

Vizualizace nového kampusu FTK UP v Olomouci - Neředíně

Hala, bazén, pracovny

V lednu letošního roku by mělo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby Aplikačního centra BALUO.

To obsáhne testovací halu a vodní nádrž, pracovny a prototypové dílny, v nichž se výzkum prolne s praxí.

Jeho vybudování by mělo vyjít na 160 milionů korun, 120 milionů získala univerzita z Operačního programu Podnikání a inovace.

Novostavba aplikačního centra bude propojena s budovou Centra kinantropologického výzkumu, jež do roku 2016 projde rekonstrukcí za 125 milionů korun.

Vizualizace nového kampusu FTK UP v Olomouci - Neředíně