U trasy ještě zbývá dokončit obě záchytná parkoviště se zázemím.

Příští pondělí nový in-line okruh v lokalitě zvané Hejčínské louky vedení města oficiálně otevře.

In-line stezka vede od mostu u Břetislavovy ulice v Řepčíně směrem k černovírskému mostu a po okruhu zpátky. Po cestě bruslaři narazí na odpočívadlo.

Asfalt je jemný a vhodný pro inline bruslení.

Bruslaři okruh oceňují

V pondělí dopoledne po něm poprvé svá kolečka prohnala i mladá maminka Ivana, která nedaleko bydlí. Stála na bruslích a před sebou tlačila kočárek.

„Mám to kousek, takže sem budu chodit pravidelně. Povrch je perfektní. Je jemný, takže to jede jak po másle. Můžu tady bruslit i s kočárkem, což je velká výhoda oproti jiným místům, kam můžu na inlinech vyrazit. Například u Chválkovické ulice je to úzké a navíc je tam přejezd, takže to není ani moc bezpečné. Tady je to pro mě určitě lepší,“ popsala mladá maminka.

„Největší výhodou je, že zde vybudovali okruh. Je to mnohem lepší než jezdit pořád tam a zpátky,“ doplnila.

Novou stezku si pochvaloval i padesátiletý Zdeněk Kvapil, který na bruslích jezdí pravidelně třikrát do týdne.

„V Olomouci kvalitní inline a cyklo stezky chybí. Proto jsem rád, že do výstavby okruhu radní investovali. Je to volnočasová aktivita, která prospívá tělu i duši a je zadarmo, takže si ji může dovolit každý. Navíc se tady jezdí v pěkné přírodě. Jen doufám, že se podle toho budou všichni bruslaři chovat,“ podotkl Kvapil.

Trasa nového in-line okruhu Hejčínské louky

Přibude zeleň i stojany na kola

Ti, kdo si chtěli okruh vyzkoušet ještě před otevřením, museli automobily zaparkovat v blízkých ulicích. Dělníci totiž nyní dokončují obě záchytná parkoviště.

Jedno leží v Břetislavově ulici v Řepčíně a druhé u černovírského mostu. Na každém z nich zaparkuje více než dvacet automobilů.

Parkoviště doplní odpadkové koše, stojany na kola a lavičky, aby se zde mohli lidé převléknout a odpočinout si.

Vydlážděnou plochu oživí zeleň. Nové stromy přibudou i kolem okruhu a odpočívadla.

„Vše bude hotové do pondělí 29. srpna, kdy plánujeme in-line stezku oficiálně veřejnosti otevřít. Od 15 hodin chystáme doprovodný program a hromadnou zahajovací jízdu. Záležet ale bude na počasí,“ uvedla mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová.

Místo dvaceti milionů stála deset

Původně se počítalo s tím, že výstavba vyjde na téměř dvacet milionů korun. Vítěz výběrového řízení však nabídl, že stezku zhotoví za necelých deset milionů.

„Pětaosmdesát procent ze sumy nám navíc přispěje Evropská unie,“ doplnila Doleželová.

Radnice se snaží dlouhodobě rozšiřovat místa pro bezplatné využití volného času. Například u in-line stezky ve Chválkovicích loni vybudovala pro rekreační sportovce parkoviště a zázemí.