„Náš sbor byl založen v roce 1892, má tedy již dlouhou tradici. Patří k nejstarším sborům v okolí,“ uvedl jeho starosta Petr Skopal. Před pěti lety se tehdejší vedení SDH rozhodlo předat žezlo mladším, takže se složení značně omladilo. Nyní má sbor osmdesát členů, z nichž více jak dvě třetiny ještě nedosáhly věku třicetilet.

Jak sami hasiči přiznávají, mnoha soutěží se neúčastní, raději pořádají různé ukázkové a společenské akce. Několika trumfy se však pyšnit mohou. „V našich řadách máme nejkrásnější hasičky z dalekého okolí. Před dvěma lety a letos se dvě naše členky umístily na předních příčkách Miss Hasička,“pochlubil se Skopal.

Nejen krásné dívky však zdobí místní sbor. Hasiči se pyšní především speciální hasičskou tatrou, jedinou v republice. „Takovou nemá nikdo. Její vybavení jsem navrhoval sám,“ řekl pyšně velitelSDHJiří Osika. Jeho slova potvrdil i starosta krajského sdružení dobrovolných hasičů Luděk Sýkora. „Je to naprosto unikátní, skvěle udělaný kousek,“ prohlásil hrdě.

V neděli na diváky čekal ukázkový zásahna hořící škole, kterého se účastnilo deset sborů a jednotek z okolí. „Při tomto námětovém cvičení jsme museli evakuovat školu a dálkově dopravovat vodu ze studny. Při akci jsme používali dýchací přístroje,“popsal velitel Osika.

Víkendový program vyvrcholil slavnostním průvodem od hasičské zbrojnice a položením věnce k pomníku padlých.