„Je to jiné, náročnější a to i na nohy. Nevidíme tak dobře. Důležitá je sehranost týmu a ti, co jsou vpředu, tak musí být rychlí, aby stíhali doběhnout až k terči,“ uvedla po prvním pokusu patnáctiletá Nikola Mertová z Velkého Týnce.

„Trénujeme jen přes den, v noci ne. Na noční soutěži jsme už byly před měsícem v Loučné a tam to začínalo ještě mnohem později, byla tam mnohem větší tma,“ pokračovala její týmová kolegyně a taky kamarádka Petra Klabačková.

Obě dívky přitom nepatří mezi zkušené, začaly asi před čtyřmi měsíci. „Mám rodiče hasiče, takže jsem s nimi jezdila na soutěže a už jsem si to i párkrát zkusila,“ pokračovala patnáctiletá Klabačková, která Nikolu k hasiččině přivedla.

„Je tady super kolektiv, sranda a hlavně nás to baví. Lidi kolem jsou vždycky vyjevení, když řekneme, že jedeme na hasičskou soutěž, ale pak řeknou dobré a už to nijak nekomentují,“ dodala dívka.

Na osvětleném trusovickém fotbalovém hřišti se o sobotní noci vystřídalo šest družstev ženských a dvanáct mužských.

„Noční soutěž je oproti té klasické náročnější. Pozná se, kdo to opravdu umí,“ uvedl velitel sobotní soutěže Lukáš Ambroz, který slouží v jednotce sboru dobrovolných hasičů sousedních Bohuňovicích. „U hasičů jsem od té doby, co jsem nastoupil jako malý capart. Od pěti, šesti let už sem cvičil,“ doplnil.

Přípravy na noční soutěž jsou stejné jako na jakoukoli jinou, jen se plocha musí osvětlit, aby se nikdo nezranil.

„Škoda, že prší, týmů bylo ze začátku nahlášených víc, ale pak se postupně odhlašovaly, že v dešti nepřijedou. Jiní naopak zase volali, že přijedou i přes déšť. Ono, když zahouká siréna, tak musíme jít a to za jakéhokoli počasí,“ dodal Ambroz.