Na akci, jejímž mediálním partnerem je i Olomoucký deník, zahrála a zazpívala dvě dua, tři kapely a třináct jednotlivců, kteří usilovali o přízeň publika a poroty.

Roli hlavního rozhodčího letos přijal zpěvák a muzikant Michal David.

Diváci si vyslechli hity od českých i zahraničních zpěváků, ale také známé lidovky. Nechyběly sklady od Karla Gotta, Lucie Vondráčkové, Anety Langerové i Céline Dion.

„Většina soutěžících žije v ústavech sociální péče, ale přihlásili se i jednotlivci, kteří mají to štěstí, že se o ně starají rodiče nebo opatrovníci v rodinách. Zpívání je jejich velkým koníčkem a docházejí pravidelně na hodiny zpěvu. Účast v soutěži je pro ně velkým úspechcem," přiblížila ředitelka pořádající obecně prospěšné společnosti ProMancus Simona Součková.

Součástí finálového večera byla také vernisáž zhruba sto třiceti obrázků, z nichž dvacítku nejlepších ocenil malíř a sochař Kurt Gebauer.

„Mimořádná účast svědčí o oblíbenosti festivalu, z čehož mám obrovskou radost. Novinkou letošní výstavy byly kolektivní práce, které vznikli v rámci výtvarných dílen," uvedl Kurt Gebauer. 

Večera se zúčastnila například Zámecká kapela z Domova na zámku Nezamyslice, Kapela Bedňáci z Centra sociální pomoci Litoměřice, duo Andrea Praženková a Silve Muroňová z PSS Nové Zámky u Litovle a další finalisté. Pěkné ceny si odnesli všichni soutěžící.