Akce je určena hlavně pro rodiny s dětmi, které v týmu doplní jeden z handicapovaných účastníků. „Došlo mi, že handicapovaní lidé jsou často osamělí, a proto jsem se rozhodla založit tuhle akci, která slouží ke spojování lidí a navazování nových přátelství,“ uvedla Věra Novotná z Dobrého místa pro život.

Týmy si pak vyzkoušejí pestrou paletu různých dovedností, například jak se žije ve tmě, u stanoviště Olomouckého deníku pak budou popisovat své příběhy z akce na titulní strany našich novin.

Účastníci se mohou těšit také na setkání s hráči olomoucké Sigmy, kteří Handicap Rally dlouhodobě podporují. U každé disciplíny na ně bude čekat jeden fotbalista.

„Rodiny dostanou kartičky hráčů SK Sigma Olomouc, a u každého stanoviště můžou získat podpis jednoho z nich,“ dodala Věra Novotná.

Všechny děti pak v cíli dostanou perníkové medaile. Na konci budou vylosovány tři rodiny, které vyhrají ceny od sponzorů. Hlavním lákadlem je pobyt v Lipové-Lázních na Jesenicku. (lin)

Speciální sběrné místo Kabelkového veletrhu na Handicap Rally Chcete elegantně pomáhat ostatním? Přineste nám kabelky, které již nepoužíváte a my je zařadíme do Kabelkového veletrhu, největší charitativní akce Deníku. Právě na Handicap Rally bude speciální sběrné místo u stanoviště Olomouckého deníku, kabelky ale můžete nosit už několik dní na desítky dalších sběrných míst, jejich seznam najdete zde: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/kabelkovy-veletrh-bude-poprve-na-trech-mistech-20170823.html