„Všichni jsou po chřipkách,“ vysvětlil jednu z příčin menší účasti duchovní otec pěvecké přehlídky Bohumil Moudrý z Brodku u Prostějova.

Nejúspěšnější byli nakonec svěřenkyně a svěřenci Michaely Mrázové z olomoucké Školy popového zpěvu. „Potřebovala bych, aby naše zpěvačky nevyhrály, aby měly konkurenci a dál na sobě pracovaly,“ nepřeceňovala úspěchy olomouckých slečen lektorka Mrázová.

Největší potlesk publika si vysloužilo trio Michaela Grohmanová, Veronika Schrottová a Genny Ciatti za písně Like a Virgin a Hollywood. Ve výběru pěveckých nadějí převažovaly písně anglicky zpívaných interpretů. Pár songů zaznělo česky a slovensky. „Letos jsem vybral mladou porotu, která bodovala každé zaškobrtnutí,“ usmál se Moudrý. Pak ale vážnějším tónem dodal: „Z Prostějova tady není skoro ani noha, můžeme mít propagaci v tisku i v rádiu, ale lidem se stejně přijít nechce. Příští sobotu pořádáme dopoledne akci Zpívá celá rodina, při které bývá největší sranda,“ připomněl Moudrý.

Čtyřčlenná porota přiřkla první místo mezi zpěvačkami do sedmnácti let Michaele Grohmanové za Beautiful Disaster od Kelly Clarkson. Mezi zpěvačkami do dvaceti let nejvíc zaujala porotu Hana Kučová s písní Save me from myself, kterou v originále zpívá Christina Aguilera. První místo vybojoval také duet I belong to you Veroniky Schrottové a Genny Ciatti, které nahradily Anastaciu a Erose Ramazottiho.