Biketrailové tratě fungují dva měsíce. "Jedná se zatím o začátek. Práce nás čeká ještě hodně, zvelebujeme, vylepšujeme a upravujeme neustále," říká Roman Hájek, hlavní tahoun spolku Bikers Minds, s tím, že zájem o ježdění v přírodě je značný.

"Vždycky, když sem přijedu, po tratích se pohybuje okolo pět až deseti lidí. Myslím, že na tak malý prostor, jsou tratě využívané krásně," potvrzuje Hájek.

Truck and Van Show 2020 v olomouckém kempu Krásná Morava
Kam o víkendu? Na hody, poutě, koncerty, kvadriatlon i Van & Truck show

Okruh o délce 2,2 kilometru skrývá dvě tratě.

"Zeleně značený okruh je nejlehčí. Dají se na něm zkoušet různé dovednosti. Uprostřed okruhu jsou dvě tratě, jedna má osm set a druhá devět set metrů," popisuje šéf areálu a dodává: "Jezdit sem chodí široká škála lidí. Z blízkého i vzdálenějšího okolí."

Stezky se udržují svépomocí. "Scházíme se zde každou středu od jedné hodiny a makáme až do večera. Někdy se sejdeme dva, jindy je nás třeba deset. Není to jednoduché, údržba je náročná. Vnímám i posun v tom, že registrujeme mnohem méně vandalských činů. Snad si už lidi pomalu zvykají, je třeba se vzájemně respektovat," uvádí Hájek a pokračuje: "Máme za sebou první závody, které se účastníkům moc líbily. Další plánujeme někdy na podzim, přes léto se budeme věnovat práci na tratích."

Stavba cyklostezky podél severního břehu plumlovské přehrady - 25. 5. 2021, stavba mostu při ústí Hloučely do přehrady
"Monstrum" u přehrady. Most pro cyklostezku budí rozporné reakce

Nominace do krajské soutěže mile překvapila.

"Vůbec jsem něco podobného nečekal. Zařadila nás tam Milada Sokolová, za což jí děkujeme. Budeme se snažit dobře reprezentovat Prostějovsko," komentuje Roman Hájek a závěrem dodává: "Rád bych poděkoval všem lidem, kteří mi s realizací tratí pomáhali. Není jich málo ani moc. Jedná se užší okruh lidí, ať už se jedná o jednotlivce nebo firmy. Hlavně pak spolek Bikers minds, parta kluků a holek, kteří vždycky nezištně pomůžou."

Hanácké stezky byly otevřeny 23. května 2021. První závody se v areálu uskutečnily o týden později. Aktuálně je projekt zařazen do užší nominace na cenu Olomouckého kraje za přínos v cestovním ruchu.

Nová cyklostezka v k rybníkům v Holickém lese vznikne ještě letos. Do budoucna se počítá také s dětských hřištěm, venkovní posilovnou a fitstezkou s in-line okruhem.
V Holickém lese vznikne cyklostezka k rybníkům. Počítá se s posilovnou i hřištěm