Budoucí trailové centrum na tzv. Záhoří, zalesněném terénu vlnícím se jižně od plumlovské přehrady, se už rýsuje.

"Ladili jsme rozjezd tratě, modrou stezku a šejpovalo se odpočinkové místo. V tomto týdnu se pustíme i do základny a začneme pracovat na červené stezce," přiblížil iniciátor budování Hanáckých stezek Roman Hájek.

Výstavbu Hanáckých stezek realizuje spolek Bikers Minds a celý projekt dotují jeho členové z vlastních zdrojů, nebo s pomocí finančních či materiálních příspěvků nezištných dárců.

"Naším cílem je vytvořit sportoviště pro děti i dospělé. Přírodu máme rádi a respektujeme ji. Rozhodně bychom si nedovolili dělat nějaké zásahy bez povolení," uzavírá hlavní tahoun projektu, jenž pevně věří, že Hanácké stezky přinesou zábavu a relax lidem všech věkových kategorií.

Škodiče by měly monitorovat fotopasti.

"Je to stále dokola. Na tratích máme instalovány cedule, že jsou uzavřeny, protože se na nich pracuje. Pak ale přijdeme a zjistíme, že jsou ohraničující pásky strhané a hliněné skoky rozbořené," krčí rameny hlavní iniciátor budování Hanáckých stezek Roman Hájek a pokračuje: "Nezbývá nám, než okolo tratí nainstalovat fotopasti. Také jsme se dohodli, že budeme provádět častější namátkové kontroly."