Alespoň podle toho, co zatím pěstitelé dali do kotlů a podle lamentování nad hnijícími plody na stromech během srpna a počátku září.

Třešní bylo dost, švestky však pohnily a meruňky skoro žádné.

Majitelé pálenic odhadují spíše horší průměr, než dobrý rok.

„Zatím to vypadá na slabší rok. Třešní bylo hodně a jejich výtěžnost byla velmi dobrá. S pozdějším ovocem je to horší. Srpen propršel a ovoce hnilo na stromech. Každý druhý zákazník naříkal, že sice má stromy obalené, ale švestky v trsech hnily a je jich polovina," popisovala spolumajitelka pálenice v Náměšti na Hané Bohdana Jadrníčková těžkosti pěstitelského pálení. „Je to ale místo od místa," upřesnila.

Spíše jako průměr hodnotí letošek v pěstitelské pálenici v Troubelicích.

Na žalostnou úrodu meruněk zase poukazují v Újezdu.

„Meruňky hodně chyběly. Zato bylo hodně třešní a tekly pěkně," hodnotil Stanislav Krpec z újezdské palírny.

Hnijící plod zkazí celý kvas

V pálenicích v těchto dnech teče hlavně mirabelkovice a hruškovice.

„Objednáváme na listopad a prosince. Švestky budou slušné, jablka průměr," odhadoval konec roku Petr Pospíšil z pálenice v Troubelicích.

Pěstitelům kladou v pálenicích na srdce, aby si pečlivě ohlídali ovoce, které končí v bečkách, ať shnilými plody neznehodnotí kvas.

„To by byla katastrofa! Bylo by to cítit. Do kvasu patří pouze pěkně vyzrálé a čisté plody. Nic špatného," připomínala vyznavačům ovocné pálenky Bohdana Jadrníčková.

Třešňovice - nejpracnější kořalka

Letos začali v pálenicích proměňovat zkvašené ovoce v pálenku dříve než poslední roky.

Uspíšení sezony ovlivnil teplejší průběh jara. Už tehdy si pochvalovali letošní třešňovici, která patří mezi nejpracnější kořalky.

„Nejde zatřepat stromem a posbírat plody, musí se vystoupat po žebříku a s plným košíkem zase zpátky dolů. Je to namáhavé," popisovala Bohdana Jadrníčková.

Někteří její zákazníci si dokonce dají tu práci, že plody jeden po druhém vypeckují.

„To musíte dělat s láskou, to jinak nejde. Anebo se to pak nedá pít," poznamenala.