„Bohužel, na hradě se zrovna něco natáčí, takže se mi nepovedlo vyjednat návštěvu památky. Uděláme si tedy krátkou zastávku v obci, pak budeme pokračovat,“ řekl organizátor Pavel Dostál. Původní trasu musel přizpůsobit i různým uzavírkám.

Počasí účastníkům akce vyšlo. Špatná předpověď se zatím nenaplnila. Zpoza mraků občas vykouklo sluníčko a bylo příjemných 14 stupňů Celsia. Hanácké čmód je určen především značkám Jawa, ale přidat se mohl kdokoliv. Nejobdivovanějším strojem byl motocykl Ural s postranním vozíkem. Sajdkár bylo na náměstí k vidění hned několik, k projížďce se připojilo také tříkolové vozidlo Velorex.

„Loni jsme měli nultý ročník, dnes se nás tu sešlo zase o něco víc. Bylo by fajn z toho udělat tradici, chtěl bych to pořádat právě takhle začátkem května,“ doplnil Dostál.

V neděli před polednem zahájí sezonu motorkáři na již tradiční akci v Olomouci. Loni se na Horním náměstí sešlo přes 1300 motorkářů. Organizátoři z Olomouc Bikers upozorňují, že v případě nepříznivého bude vyjížďka zrušena.