„Hlavní hvězdou letošních Hanáckých Benátek jsou Tři sestry v čele s Lou Fanánkem Hagenem," prozradila ředitelka pořádajícího Městského klubu Hana Vogelová.

Dám si sedm piv a jednu zelenou…

„Největší hity znají snad všichni. Kapela Tři sestry je v nejlepších letech, minulý rok oslavila třicet let na české hudební scéně velkým vánočním koncertem v O2 Areně," připomněla Hana Vogelová.

Hanácké Benátky 2016PROGRAM 

Hudební program na náměstí Přemysla Otakara startuje už v 9.30 a návštěvníci uslyší jako první kapelu Legendy se vrací.

„Pro Litovelany je skupina oblíbeného muzikanta a moderátora Petra Šišky známá. Pak se naladí na velice energickou keltskou vlnu, protože pódium bude patřit skupině Happy to Meet. Je o ní známo, že dokáže strhnout k tanci takřka každé publikum," pokračovala Hana Vogelová.

Šmajda, Doga, ohňostroj

Odpoledne si přijdou na své fanynky mladého slovenského zpěváka Mira Šmajdy, jehož tvář je známá z televizního pořadu Česko-Slovenská SuperStar. Vystoupí se skupinou Terapie.

Na pódiu je poté vystřídá pop-rocková partička Nebe, která se do povědomí dostala díky Richardu Krajčovi, jenž se jí v roce 2011 ujal, a od té doby se kapele daří.

„Začali objíždět festivaly, mají za sebou několik úspěšných turné, a my máme to štěstí, je slyšet právě v Litovli," zdůraznila pořadatelka.

Jako další se publiku představí rocková banda z Turnova, a to kapela De Bill Heads, jejíž písničky se hrají na místních zábavách

Následovat bude skupina Doga s hity jako Nejsi nevinná, Poletuju a vrcholem večera budou již zmíněné Tři sestry.

„Po jejich koncertu na návštěvníky čeká ještě třešnička na dortu v podobě ohňostroje," prozradila závěr programu Hana Vogelová.

Plavby na lodičkách

Kromě muziky bude v centru Litovle a přilehlých ulicích připraven bohatý doprovodný program pro malé i velké.

„Největší atrakcí bude opět plavba na loďkách po Nečízu pod náměstím. Chystáme i farmářské trhy a řemeslný jarmark, stánky lidé najdou v parku před muzeem," doplnila ředitelka Městského klubu v Litovli Hana Vogelová.

Vstupné v předprodeji přijde na 250 korun, na místě pak lidé zaplatí 300 korun.