„Přesný počet lidí, kteří na akci dorazili, sečteme až zítra, ale už teď víme, že se opravdu vydařila. Kdyby nebyly dva covidové roky, tak bychom letos oslavili kulaté dvacáté výročí,“ shrnula Hana Neumanová, ředitelka Městského klubu v Litovli, která zajišťuje dramaturgii akce.

Podle ní se kompletně přesunul program z roku 2020, kdy se Hanácké Benátky nemohly uskutečnit kvůli koronavirovým opatřením.

„Jedinou kapelou, která v programu letos chyběla, byla skupina Monkey Business - její koncert se ale uskuteční v příštím roce,“ přislíbila.

Koncerty hvězd

Hlavní scéna na náměstí Přemysla Otakara ožila několika koncerty - po zpěvačce Martě Jandové, která vystoupila hned po poledni, zahrály kapely Argema, Ready Kirken a Hudba Praha.

Závěr patřil Tomáši Klusovi, který si okamžitě získal publikum a přivedl návštěvníky do varu. Lidé si užili také vystoupení mažoretek a tanečních kroužků.

„Snažíme se zaujmout všechny generace, a proto je součástí nabitého dne i program pro rodiny s dětmi v parku. Je zde odpočinková zóna a neplatí se vstupné. Děti si tu mohou zasoutěžit, zapojit se do výtvarných dílniček a nebo se pobavit s klaunem,“ přiblížila.

Lodičky i speciality

Bohatý byl i doprovodný program „Pro návštěvníky jsme zpřístupnili lodičky, místní rybáři si zase připravili nejrůznější speciality,“ zmínila ředitelka.

Zájemcům se po celý den otevřelo městské muzeum a v prostorách turistického informačního centra byly vystaveny modely lokomotiv. Kromě zpřístupnění kaple svatého Jiří mohli lidé vystoupat také na radniční věž.