„V rámci dnešního odpoledne se tady koná také už 8. ročník Šňůry života, což je výuka laické resuscitace. Víme, že stále ještě padesát procent lidí, kteří dostanou infarkt, umřou doma bez pomoci. Snažíme se tady prezentovat, že každý by měl umět laicky resuscitovat. Hasiči a záchranka na akci pak demonstrují vytažení člověka, tedy jakým způsobem se má člověk zachraňovat při autohavárii,“ uvedla Eliška Sovová, pořadatelka akce, lékařka I. interní kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Pro srdce Hané, který akci pořádal.

Příchozí se však mohli dozvědět i víc informací o projektech Nordic Walking a Zdravá restaurace nebo o možnostech, jak přestat kouřit. Radu pak mohli dostat i od výživového poradce. Většina z nich však využila možnost nechat si od odborníků změřit krevní tlak, tuk a cholesterol v těle.

„Šel jsem náhodou okolo a tak jsem si řekl, že to vyzkouším. Jsem na takové akci poprvé,“ doplnil Miroslav Hrzán z Olomouce, který prošel všemi vyšetřeními.