„Už je podepsaná nájemní smlouva. Prozatím nechceme zveřejňovat s kým, ale bude tam prodejna. Nabídne drogistické zboží," sdělil v podnělí vlastník Salmova paláce Pavel Binar.

Obchod by měl být v provozu počátkem příštího roku.

„S ohledem na nezbytné úpravy prostor," uvedl podnikatel.

Americký řetězec neskončil v Salmově paláci proto, že by se změnily podmínky nájmu. Ty byly podle vlastníka památky dlouhodobě stejné.

Uzavření pobočky ani neplánoval, když v Olomouci otevíral třetí výrobnu hamburgerů v Šantovce.

Odchod z centra podle všeho souvisí s postupným odlivem lidí z Horního náměstí.

Nájem? V inzerátu uváděno 200 tisíc měsíčně

Provozovna v Salmově paláci má výměru 402 metry čtvereční a realitka, která volnou část přízemí nabízela, inzerovala nájemné ve výši až 200 tisíc korun měsíčně s tím, že prostory je možné využívat jako restauraci, kavárnu nebo obchod.

Pavel Binar koupil palác v roce 2006 od města. Zaplatil 51 milionů korun. Do generální opravy se pustil o pět let později.

Otevření amerického řetězce v barokní památce vyvolalo před dvaceti lety v Olomouci polemiku. Záměr radnice se nelíbil památkářům, kteří si tehdy představovali důstojnější využití objektu.

O prodejně drogistického zboží zatím podnikatel nic bližšího nezveřejnil. Faktem je, že na Horním náměstí a v jeho blízkosti v současnosti nabízí podobný sortiment pět prodejen: na Dolním a Horním náměstí, v galerii Moritz, ve Slovenské ulici naproti bývalého Prioru, v Pekařské a Riegrově ulici.

Poslední drogerie otevřela před třemi lety v přízemí Dittrichštejnského paláce na Horním náměstí, kde nahradila prodejnu potravin.

PSALI JSME: McDonald's zavřel i úbytek klientely v centru. Kdo jej v paláci nahradí?