Druhé místo porotci přidělili gymnaziální oktávě a bronzovou pozici získala 4.A ze Střední průmyslové školy a Obchodní akademie.

Nástěnky maturitních tříd posuzovala komise složená z pracovníků městského úřadu z oblasti kultury. „Hlavním kritériem byl nápad. Vyhodnocené třídy si s přípravou tabla daly očividně práci, měly dobrou myšlenku, a proto vyhrály,“ uvedla místostarostka Uničova a předsedkyně poroty Iveta Janků (ODS).

„Tradice hodnocení tabel je však teprve na počátku a naší snahou je, aby i prostřednictvím finanční odměny motivovali středoškoláky k nápaditosti a originalitě při vytváření těchto předmaturitních nástěnek. Jsou totiž jejich vizitkami a na nějaký čas se stávají dominantní součástí výzdoby města,“ doplnila.

Třída vítězného tabla si odnesla 1500 korun, stříbrná pozice byla honorována tisícikorunou a bronzová pak pětistovkou.

Podle ředitele uničovského gymnázia Romana Riedla studenti peníze asi použijí na maturitní večírek. „Těší nás to, měli jsme tři tabla a dvě třídy se umístily na prvním a druhém místě,“ uvedl ředitel školy.

Sám však předpokládal, že by mohla zvítězit instalace oktávy. „To se mi zdálo originální, fotili se v bednách, nakonec byli druzí, ale to vůbec nevadí. Tablo 4.A je také velmi pěkné, dělal ho profesionální fotograf a bylo vidět, že to fotil člověk, který věděl, co dělá,“ doplnil.