Největší zájem byl o ten zvěřinový - právě zvěřina je totiž podle organizátorů letos v kurzu.

„Snažíme se během sezony vždy vymýšlet speciální akce, zaměřené na jídlo, abychom přitáhli co nejvíce návštěvníků. Pořádali jsme rybí hody, když jsme u vody, ale i zabijačkové. Protože je českou specialitou guláš a máme ho i v nabídce, řekli jsme si, že bychom mohli tentokrát vyzkoušet i tento národní pokrm,“ řekl provozovatel restaurace a organizátor akce Jiří Holub.

Ostatke v Příkazích, 19. února 2022
Hanácké ostatke v Příkazech nabídly jitrničky, muziku i slivovičku

Pestrá nabídka

Kuchaři připravili na Gulášobraní celkem 750 porcí a nabídka byla opravdu pestrá.

„Uvařili jsme standardní hovězí guláš, ale máme i zvěřinový z daňka, segedínský s bystročickým zelím a pikantní maďarský s čerstvou zeleninou. Chybět nemůže ani buřtguláš a ti, co nemají rádi maso, si mohou dát vegetariánský z hlívy ústřičné a sojového masa. Abychom vyhověli opravdu všem, je maďarský guláš připravený bezlepkově a k mání jsou i bezlepkové přílohy,“ zmínil.

Největší poptávka byla v sobotu po zvěřinovém guláši. „To je v poslední době trend a guláš opravdu sviští. Návštěvnost je sice o něco nižší, než jsme očekávali, ale věřím, že si to v příštím roce vynahradíme,“ věří pořadatel s tím, že na dobrém guláši si mohou pochutnat hosté restaurace Terasa na přírodním koupališti Poděbrady i v neděli. Otevřeno je až do západu slunce.

Olomoucké masopustní veselí. 19. února 2022
Masopust bavil Olomouc. Dobroty a atrakce přitáhly davy, podívejte se

Gulášobraní mělo být původně také soutěží týmů ve vaření kotlíkových gulášů. Z původních tří účastníků soutěže ale dva odpadli, a tak o prvenství bojoval pouze jediný tým. Jeho šéfkuchař Jiří Wronský šel do boje s receptem na kančí guláš.

„Do soutěže jsem šel z hecu a náš tým je tříčlenný. Zdá se ale, že vítězové jsou jasní,“ usmál se.

„Připravuji guláš z divočáka, masa je deset kilo. Základem je cibule, a pak pořádně orestované maso. Nakonec se vše zahustí a přidá česnek,“ popsal. Pořadatelé Gulášobraní odměnili vítězný tým bečkou piva.