Tentokrát v souvislosti se křtem knihy někdejšího předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka Ve znamení kříže namířené proti církvi a restitucím.

O vystoupení Staňka na křtu napsal server iDnes.

Staněk měl podle iDnes závěrečné slovo ke knize, pronášel přípitek na úspěch knihy, před nímž vyzval, aby víno dostali všichni přítomní.

Po vlně kritiky se Staněk ve čtvrtek ohradil, že by publikaci křtil.

Potvrdil, že měl řeč na vánočním srazu komunistických poslanců, kde Grebeníček titul představoval. Knihu ale podle svých slov nehodnotil.

Motorový vůz Alstom Lint
Do Jeseníků pojede Leo Express

Současného šéfa resortu kultury za účast na večírku komunistů kritizoval bývalý ministr kultury Daniel Herman ( KDU-ČSL).

„Stydím se za současného ministra kultury Antonína Staňka! Tím, že tzv. ‚pokřtil‘ Grebeníčkovu knihu o církevních restitucích, překročil všechny meze,“ napsal Herman na twitteru.

Do Staňka se odpoledne ostře obul také expremiér a neúspěšný kandidát na Hrad Mirek Topolánek.

Letos na jaře byl poslanec Antonín Staněk, tehdy ještě jako kandidát na ministerský post, kritizován za to, že podpořil návrh komunistického poslance Leo Luzara, jenž navrhoval státní vyznamenání pro komunistického básníka Karla Sýse. V říjnu pak Sýs dostal od prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy I. stupně.

Budova školy v Dlouhé Loučce
Německý řád usiluje o základní školu v Dlouhé Loučce. Kauzu ale protahuje
Výstaviště Flora Olomouc. Ilustrační foto
Flora stále nemá nového ředitele. V konkurzu nikoho nevybrali