Podle majitelů čtyř restaurací nabízejících festivalové menu za zvýhodněné ceny odchází hosté spokojeni a chválí si gastronomický zážitek.

Olomoučané mají možnost jídlo degustovat až do 15. února.

Aby lidé mohli posoudit umění šéfkuchařů Vily Primavesi, Hotelu Gemo, Hotelu Alley nebo Moravské restaurace, musí si předem na internetu rezervovat místo a vybrané menu zaplatit.

Ceny se pohybují od dvou set do šesti set korun za osobu podle počtu objednaných jídel.

Michal Tomeček z Olomouce vyzkoušel společně s přítelkyní degustační menu hotelu Alley.

„Z festivalové nabídky jsme si vybrali mistrovský kousek šéfkuchaře. Skvěle připravený filet z candáta s nočky malinové pěny byl pro naše chuťové buňky opravdu zážitek. Pohodový večer dokreslila růže pro slečnu jako pozornost podniku, nečekaný předkrm a velmi příjemná a profesionální obsluha,“ popsal Tomeček.

Festivalové menu si v restauraci zatím rezervovalo přes dvě stě zájemců.

Podle šéfkuchařky Hotelu Alley Jarmily Nejezchlebové, která zde pracuje už sedmým rokem, je největší zájem právě o filet z candáta a koblížky s vanilkovým krémem a lesními plody, které podává s horkým kakeem.

„Lidé se objednávají hlavně na víkendy, ale chodí i během týdne. Rezervace stále přibývají. Těší mě, když hostům chutnají koblížky s kakeem. Je to rodinný recept, který mám po babičce a nikdy mě nezklamal,“ popsala šéfkuchařka.

Z festivalového menu: filet z candáta s nočky malinové pěny. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Přes čtyři sta rezervací v Primavesi

Zatím největší zájem měli hosté o menu Vily Primavesi. Restaurace si vede dobře i v celorepubli­kovém srovnání mimopražských podniků.

Speciality ochutnalo nebo to teprve plánuje bezmála čtyři sta padesát lidí. Nejvíce se hostům zamlouvá pečené husí prsíčko se špenátovými noky.

„Jsme rádi, že si k nám lidé našli cestu. Díky festivalu jsme získali i hodně nových zákazníků. Zjistili totiž, že nejsme žádná luxusní restaurace s extra vysokými cenami, ale že jsme rodinný podnik, který si zakládá na kvalitě servisu a dobré kuchyni,“ podotkla majitelka restaurace Jana Lerchová.

Podobně hodnotí festival i pracovníci hotelu Gemo a Moravské restaurace. Oba podniky vsadily na moravskou kuchyni v netradiční úpravě. Počet rezervací se u obou pohybuje kolem stovky.

Kamil Šádek, šéfkuchař Hotelu Gemo, jednoho z účastníků Grand restaurant festivalu v Olomouci. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Těší nás zájem veřejnosti o naši festivalovou nabídku. Hosté odcházejí spokojení, proto věříme, že se celkový počet rezervací ještě navýší,“ řekla vedoucí provozu restaurace Hotelu Gemo Kateřina Fialková.

Grand restaurant festival začal minulý rok v Praze prvním ročníkem. Letos se poprvé rozšířil také do dalších sedmi měst České republiky.

Zájemci mohou ochutnat jídla vyhlášených restaurací za zvýhodněné ceny. Více se lidé dozví přímo na stránkách festivalu: www.grandrestaurantfestival.cz.