Předchozí turné Stále mlád absolvoval Gott před dvěma lety ve společnosti Moravské filharmonie. Už tehdy se spekulovalo o tom, že jde o jeho vůbec poslední koncertní šňůru.

Ukončit kariéru plánoval zpěvák poprvé už v roce 1990, obrovský ohlas na vystoupení u nás i v Německu jej ale přiměl rozhodnutí přehodnotit.

„Ani aktuální turné není to skutečně poslední. Nikdy bych na své fanoušky tak laciný trik, doslova citové vydírání, k nalákání na svůj koncert nepoužil. Loučení a návraty, to není můj styl. Vždycky jsem se podobným srdceryvným loučením a rádoby dojemným návratům smál,“ upřesnil Gott.

Koncertní série, která začala 5. listopadu v Plzni, slibuje být přehlídkou nejslavnějších šlágrů. Fanoušci mohou počítat s tím, že uslyší alespoň jeden z hitů Dám dělovou ránu, Lady Carneval, Ukážu ti cestu rájem nebo Hej, páni konšelé.

„Neexistuje předem napsaný repertoár na konkretní koncerty. Každe vystoupení je jedinečné a záleží jen na Karlu Gottovi, co bude ve kterém městě zpívat. Pro aktuální turné nastudoval celkem šestačtyřicet skladeb,“ prozradil koordinátor zpěvákových oficiálních internetových stránek Jan Adam.