Jak jako první informoval Olomoucký REJ, Pavel si svoji současnou manželku Evu bral na olomoucké radnici.

Psal se rok 2004 a Petr Pavel a Eva Zelená se rozhodli vzít. Jako místo, kde složí manželský slib, si vybrali radnici v Olomouci.

„Ano, poznávám se na fotografii. Tehdy mi bylo 45 let,“ komentovala oddávající a tehdejší náměstkyně primátora za ODS Marcela Hanáková jeden ze snímků z olomoucké obřadní síně.

Fotografie zveřejnila Eva Pavlová na Instagramu. Připojila datum 9. prosince, bez letopočtu.

Na v těchto dnech jeden z nejsledovanějších manželských párů v Česku si už oddávající nepamatuje.

„Svateb bylo opravdu hodně. Že mi právě tato svatba neutkvěla v paměti znamená, že to byla kultivovaná svatba, která se nijak nevymykala,“ ohlédla se Marcela Hanáková. . „Život je náhoda,“ podotkla.

Podplukovnice v záloze Eva Pavlová, rozená Zelená, má k Olomouckému kraji blízko. Narodila se 5. listopadu 1964 v Šumperku.

Jak uvedla v jednom z rozhovorů, vyrůstala na vesnici a původně se chtěla stát učitelkou ve školce, však neuspěla při zkoušce ze zpěvu. Bavil jí sport, chodila střílet.

Po studiu na gymnáziu byla rok na Vojenské odborné škole žen při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. V letech 1986 až 1990 studovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě.

Se současným manželem, generálem Petrem Pavlem, který se narodil v Plané v západních Čechách, se Eva Zelená poprvé setkala v roce 1985 na vojenské ubytovně v Prostějově, kde oba pracovali.

Jak uvedla v jednom z rozhovorů, na budoucím choti ji nejvíce zaujal černý knír. Tehdy oba měli partnery a dohromady se dali až o několik let později.